‘yıldız teknik üniversitesi yatay geçiş 2013’

Yıldız Teknik üniversitesi yatay geçiş 2013 güz

İstanbuldaki devlet üniversitelerimizden olan Yıldız Teknik 8 ile 11 temmuz 2013 tarihleri arasında başvuru alacak, bu sene yüksek lisans kayıtlarında inanılmaz derecede izdiham yaşandığını saat 21.00’e kadar dahi kayıt alındığını hatırlatmakta yarar var, tabii ki yatay geçişte çok az kontenjan olacağı için böyle bir sıkıntı çıkmayacaktır.

Sonuçlar muhtemelen değerlendirmelerin son günü olan 7 ağustos tarihinde açıklanacaktır, ayrıca bazı bölümlerin ingilizce yeterlilik sınavına girmeleri gerekebilir. Ortalama 2.4/4 veya 60/100 isteniyor, tüm derslerden başarılı olmak gerekir. Yatay geçiş yapanların ortalamaları sıfırlanır. Posta ile başvuru yapılmayacak.

Sonuçlar açıklandı: Fen edebiyat, Kimya Metalurji Kurumiçi, Kurumlararası, Gemi İnşaatı Denizcilik, Mimarlık Kurumiçi, Kurumlararası, İibf için tıklayınız!

Ösys puanınızın %80 ile ortalamanızın %20 alınarak değerlendirme puanınız hesaplanacak. Ayrıca özellikle beşiktaş kampüsünde okuyacak arkadaşlar için beşiktaş özel yurt sayfasını gezmelerini tavsiye ederiz.