‘Uşak Üniversitesi’

Uşak üniversitesi yatay geçiş 2013 güz

Uşak Üniversitesi 2013-2014 yılı için ilanında şartları, kontenjanları ve tarihleri yayınladı. Öncelikle gerek şartlar olsun gerekse istenilen belgeler olsun bu kadar net şekilde bilgi verdikleri için Uşak Üniversitesini tebrik ederiz, sanırım bize bu konuyla alakalı artık hiç soru gelmeyecektir.

Tarihler: 16 temmuz ile 13 ağustos tarihleri arasında başvuru yapılacak, 29 ağustos tarihinde sonuçlar yayınlanacak. Sonuçlar: Fen edebiyat, İibf, Ulubey Myo, Sağlık YO, Mühendislik.

Şartlar: Minimum ortalama 70/100 veya 2.5/4 istenirken, alttan ders olmaması gerekiyor. Posta yoluyla veya şahsen başvuru yapılabilir. Gazi üniversitesi şartlarında geçen başvuracağınız programın taban puanından maksimum 5 puan eksik ösys puanına sahip olma şartı burada da aranıyor.

Dgs ile gelmiş veya daha önce yatay geçiş yapmış olanlar başvuruda bulunamıyor. Yönetmeliği detaylı olarak okumak da fayda var. Yurtdışı için hiç kontenjan açılmamış. Tercih yapmadan evvel üniversiteye yakın uşak özel yurtlar sayfanızdan apart ve yurt bakmanızı tavsiye ederiz.