‘uludağ üniversitesi yatay geçiş sonuçları’

Yatay geçiş sonuçları 2013

Yatay geçiş başvurularının neredeyse hepsininin bitmesine az bir zaman kala yavaştan da ilk başvuru alanlar sonuçları açıklamaya başladı. Özellikle çok fazla başvuru alan gazi, marmara üniversitelerinin açıklanmasının ardından 19 ağustos itibariyle de istanbul üniversitesi de açıklanacak. Toplu bir halde takip edilmesi adına açıklanan ve açıklanacak olan üniversiteleri tarih sırasına göre aşağıda bulabilirsiniz.

19 Temmuz: Eskişehir Osmangazi (5. sınıf tıp),

23 Temmuz: Marmara,

26 Temmuz: Celal Bayar (tıp), Giresun,

30 Temmuz: Gazi, Kemerburgaz

31 Temmuz: Çukurova (tıp)

2 Ağustos: Balıkesir, Pamukkale (tıp), Recep Tayyip Erdoğan,

5 Ağustos: Toros (more…)

Uludağ üniversitesi yatay geçiş 2013 güz

Her sene aynı tarihlerde başvuru alan Uludağ üniversitesi 16 ağustos 2013 tarihiyle birlikte başvurularını açıklamış oldu. Sonuçlar genellikle mesai bitimlerine doğru açıklandığı söylememize rağmen illa ne zaman açıklanacak diye arkadaşlarımızda haliyle merak ediyorlar. Geçtiğimiz senelerde sadece sonuçları asil ve yedek şeklinde açıklarken bu sene ortalamaları da verdi.

Sonuçlar için: Tıp, Eğitim, İibf, mühendislik-mimarlık, veteriner, ziraat, ilahiyat, fen edebiyat, hukuk, güzel sanatlar fakülteler için.

Yüksekokul: sağlık hizmetleri myo, sağlık yüksek okulu, teknik bilimler, sosyal bilimler, m.k.paşa, karacabey, inegöl, iznik, orhangazi, gemlik a.kocabıyık, keles

Uludağ üniversitesini kazananları tebrik eder, özellikle görükle kampüsünde yaşayacak olanlara yurt konusunda bursa özel yurtlar sayfasını da tavsiye ederiz.