‘yatay geçiş tarihleri’

Yatay geçiş tarihleri 2012 2013 açıklandı!

Yök bugün itibariyle 2012 2013 yılının güz döneminde yatay geçiş yapılacak üniversiteler için takvimini duyurdu. Daha önceleri bazı üniversiteler kendi akademik takvimlerinde duyurmuş olsa da tüm üniversiteleri ilgilendiren açıklamada yapılmış oldu.

2 Temmuz itibariyle başlayan üniversiteler ise; zirve, yıldız teknik, yıldırım beyazıt, yeditepe, uludağ, trakya, şifa, sabancı, ondokuz mayıs, okan, nuh naci yazgan, niğde, namık kemal, mersin, koç, karamanoğlu mehmet bey, izmir, istanbul kültür, istanbul kavram myo, hitit, hacettepe, gaziosmanpaşa, osmangazi, fatih sultan mehmet, dumlupınar, dokuz eylül, cumhuriyet, bozok, bilkent, bartın, avrasya, ardahan, anadolu, akdeniz, ahi evran, ağrı ibrahim çeçen, acıbadem üniversitesi.

Yukarıdaki birçok üniversitenin özel olduğunu da hatırlatmakta fayda var, ayrıca üniversitelerin bir kısmı çok kısa sürüyor o yüzden elinizi çabuk tutmakta fayda var. Mesela 2 hafta sonra başlayacak olan boğaziçi üniversitesi toplam 11 gün başvuru kabul edecek.

Ayrıca bazı üniversitelerin başvuruyu bireyin kendisinin yapmasını istediğini de hatırlatalım, en kısa zamanda tüm üniversitelerin başvurularını, şartlarını burada bulabileceksiniz!

Abant izzet baysal üniversitesi 2012 güz

Bolu abant izzet baysal üniversitesi 2012-2013 öğretim yılı için kurum içi ve kurum dışı yatay geçiş tarihlerini açıkladı! Güz dönemi için 6 ile 17 ağustos 2012, bahar dönemi için ise 23 ocak ile 30 ocak 2013 tarihleri arasında başvuru kabulu alacaklar.

Yatay geçiş başvurularının değerlendirilmesinin ardından öğrenci dekanlığına bildirilme süresinin son günü 5 eylül 2012 olarak bildirilmiş muhtemelen en geç o gün sonuçlar açıklanmış olacaktır.

Kesin kayıtlar ise diğer öğrenciler ile birlikte 10 ile 14 eylül 2012 tarihleri arasında yapılacaktır.