‘marmara üniversitesi yatay geçiş 2014’

Marmara üniversitesi yatay geçiş 2014 bahar

Marmara üniversitesi yatay geçiş başvuruları genelde her ocak ayının 2. pazartesinde başlayıp çarşamba bitiyor. 13 ocak ile 15 ocak 2014 tarihleri arasında başvuru alacak olan marmara üniversitesine sadece önlisansların başvurabileceğini tekrar tekrar hatırlatmış olalım. İngilizce olan bölümler içinde 17 ocak cuma gününde yabancı dil sınavı yapılacağını başarısız olan adayların direkt eleneceği de belirtelim. Henüz kontenjanları yayınlanmamış olup genelde YÖK tarafından toplu yayınlanmakta.

Kurumlar arası yatay geçiş kontenjanlarına ve şartlarına bakabilirsiniz ayrıca 28 ocak günü sonuçlar ilan edilirken asiller için kayıt süresi sadece 1 gündür. Bu yüzden çarşamba gününe hazırlıklı olmanızı, ayrıca istanbul özel yurtlar sayfasına da sonuçlardan sonra bakmanızı tavsiye ederiz.

Marmara üniversitesi yatay geçiş 2013 güz

Marmara üniversitesi yatay geçiş başvuru tarihi konusunda akademik takviminde çoğu üniversiteden evvel belirleyen ve geçtiğimiz seneki günlere oldukça yakın günler seçen bir üniversite. 8 temmuz ile 11 temmuz 2013 tarihleri arasında başvuru alacak olan marmara üniversitesi 23 temmuz günü sonuçlar burada ilan edecek. Yurtiçi, Yurtdışı için tıklayınız. (Saat 17.30 geçti ama halen ilan edilmedi.)İlana buradan ulaşabilirsiniz. Yabancı dil Sonuçları için tıklayınız!

Kayıtlar ise her zamanki gibi oldukça kısa sürecek 24-25 temmuz tarihleri arasında asiller için kayıt tarihleri var. Ertesi gün ise yedekler için kayıt tarihi mevcut. Yatay geçiş şartlarına buradan ulaşabileceğiniz gibi marmara üniversitesinin sadece ortalamaya bakmadığını ösys puanını da baz aldığını hatırlatalım. Ortalama en az 3/4 veya 75/100 isteniyor.

Ayrıca tercih yaparken marmara üniversitesinin kampüsünün nerede olduğunu da iyi araştırmanızı tavsiye eder, çok fazla dağınık bir kampüse sahip olduğunuz için beklemediğiniz bir yerde eğitim görme durumunda kalabilirsiniz :) İstanbul özel yurtlar sayfasından da okuyacağınız yere yakın özel yurt fiyatlarına bakmanızda fayda var.