‘İstanbul Üniversitesi’

İstanbul üniversitesi yatay geçiş 2013 güz

19 ağustos tarihinde belli olacak olmasına rağmen İstanbul üniversitesi belli başlı bölümleri sonuçları açıklamaya başladı. Muhtemelen pazartesi günü mesai bitimine kadar tüm bölümler açıklanmış olacaktır. Sonuçların geçen seneki gibi ayrı ayrı duyurulacağından herkes bölümlerinin sayfasına bakması gerekmekte.

Sonuçlar açıklandıkta bizde sayfamızı güncellemeye devam edeceğiz: Gazetecilik, Halkla İlişkiler, Radyo-Tv ve sinema, Fen Fakültesi, Eczacılık, İşletme (kurum içi, kurumlar arası), Mühendislik (Kurum içi, Kurumlar arası), İlahiyat, ÇAPA, Cerrahpaşa, Siyasal Bilgiler, Eğitim, Sağlık Bilimleri, Edebiyat, İktisat, Sosyal Bilimler MYO, Veterinerlik, Eczacılık, Orman, Hukuk

Bazı bölümler için Ösys puanın çok fazla önem arz ettiği İstanbul üniversitesinde ortalamanızdan düşük adayların geçtiğini görmek ne yazık ki hayal kırıklığı oluşturabilir. Yatay geçiş yapanları tebrik eder kalacak yer arayanlara ise istanbul özel yurtlar sayfasını tavsiye ederiz.

istanbul üniversitesi yatay geçiş 2012 güz

Yök’ün yatay geçiş takvimine göre 2 hafta sonra yani 16 temmuz 2012 itibariyle istanbul üniversitesi güz dönemi için başvuruları kabul etmeye başlayacak. Çok kısa sürecek olan başvurular, 27 temmuz cuma günü yani toplam 10 iş günü kabul edilecek.

14 ağustos 2012 tarihinde ise sonuçlar belli olacak, kesin kayıtlar ise 22 ile 28 ağustos tarihlerinde yapılabilecek. Bugün itibariyle her fakülte kendi sayfasından sonuçları duyurmaya başladı. İlahiyat fakültesi, fen fakültesi, mühendislik fakültesi, eczacılık, veterinerlik, cerrahpaşa tıp fakültesisağlık bilimleri, diş hekimliği, hukuk, iletişim, orman fakültesi

Yatay geçişi kazanan ve istanbul dışından gelecek öğrencilere özel yurtlar sayfasını da gezmeleridir.

Başvuru şartları da belli oldu! Kurumlararası başvuru şartlarına detaylı olarak bakabilirsiniz. Ortalamanızın en azından 100 üzerinden 60 veya 4 üzerinden 2 olması isteniyor. Üniversiteye giriş puanından hiç söz edilmediğine göre sadece yukarıdaki not ortalamasını şartını sağlamayan adaylar için taban puanına bakılacak.

Kontenjanlara da ayrıca ilan üzerinden detaylı olarak bakabilirsiniz.