‘gazi üniversitesi yatay geçiş şartları’

Gazi üniversitesi yatay geçiş 2013 güz

Her sene klasik olarak hemen hemen aynı tarihte başvuru kabul eden gazi üniversitesi bu sene de 2012’den 1 günlük değişiklik yaparak 15 temmuz ile 19 temmuz 2013 arasında başvuru kabul edeceğini duyurdu.

Başarısız dersin ve koşullu geçilen dersin olmaması gerekiyor, ortalamanın en azından 3.0/4.0 veya 76,66/100 sahip olmak, daha önce yatay geçiş yapmış veya dgs ile gelmiş öğrenci olmamak, başvurulacak programın taban puanından en fazla 3 puan düşük ösys puanına sahip olmak gerekiyor.

Başvurular şahsen yapılacak, posta, faks kabul edilmeyecek. Ortalamanın %20’si ösys puanın %80’i değerlendirmeye alınacak. 30 temmuz 2013’de ise sonuçlar duyurulacak. Sonuçlar açıklandı! Başka illerden ankaraya yerleşecekler özel yurt bakacak arkadaşlara www.ozelyurt.com/ankara sitesini gezmelerini tavsiye eder, sorusu olan da ayrıca çekinmeden danışabilir :) 2012 güz dönemi yazısından da geçen seneki yatay geçiş sonuçlarına ulaşabilirsiniz!

Gazi üniversitesi yatay geçiş 2013 bahar

Gazi üniversitesi bahar dönemi için yatay geçiş takvimi olarak 21 ocak ile 25 ocak 2013 tarihleri arasını belirlemiş. Sonuçlar 4 şubatta açıklanırken hemen arkasından ise 1 haftalık asiller için kesin kayıt olma süreci başlatılacak.

Çoğu bölümde kontenjan açan gazi üniversitesi hemen hemen hepsinde 2’şer kişilik kontenjan açarken kimya teknolojisi ve makine gibi bölümlerde ise 4 gibi yüksek kontenjan açtı. Ösys puan farkı olarak en fazla 5 puan olması gerekiyor 2012 temmuzda yayınlanan tüm şartlara bakabilirsiniz. 2013 bahar şartlarında ise ortalama en düşük 3.0 istendi.

Yatay geçiş sonuçlarına bakabilirsiniz. Ankarada gazi üniversitesine yakın yurtlar için ise ankara özel yurtlar sayfamıza göz atın.

Gazi üniversitesi yatay geçiş 2012 güz

Başvuru süresi en kısa sürecek olan üniversitelerden birisi de gazi üniversitesi. Haftaya yani, 16 temmuz 2012 tarihinde başlayacak olan başvurular 20 temmuz itibariyle bitmiş olacak. 30 temmuz 2012 tarihinde sonuçların açıklanması aslında çok güzel çünkü olmazsa bile adaylar başka üniversiteleri rahatlıkla deneyebilir. Zira bazı üniversitelerin sonuç açıklanmaları oldukça geç olduğundan başka üniversiteleri kaçırmak durumunda kalınabiliyor.

Peki gazi üniversitesi yatay geçiş şartları nelerdir? Şartlar açıklandı, bazı arkadaşların dediği gibi öss puan farkı olarak en fazla 5 puan olması gerekiyormuş tüm şartlara bakabilirsiniz. Ayrıca yatay geçiş dilekçe örneğine bakıp, kendinize göre de düzenleyebilirsiniz.

Yatay geçiş sonuçları açıklandı. Başka illerden ankaraya yerleşecekler özel yurt bakacak arkadaşlara www.ozelyurt.com/ankara sitesini gezmelerini tavsiye eder, sorusu olan da ayrıca çekinmeden danışabilir :)