, , , ,

Gazi üniversitesi yatay geçiş 2013 güz

Her sene klasik olarak hemen hemen aynı tarihte başvuru kabul eden gazi üniversitesi bu sene de 2012’den 1 günlük değişiklik yaparak 15 temmuz ile 19 temmuz 2013 arasında başvuru kabul edeceğini duyurdu.

Başarısız dersin ve koşullu geçilen dersin olmaması gerekiyor, ortalamanın en azından 3.0/4.0 veya 76,66/100 sahip olmak, daha önce yatay geçiş yapmış veya dgs ile gelmiş öğrenci olmamak, başvurulacak programın taban puanından en fazla 3 puan düşük ösys puanına sahip olmak gerekiyor.

Başvurular şahsen yapılacak, posta, faks kabul edilmeyecek. Ortalamanın %20’si ösys puanın %80’i değerlendirmeye alınacak. 30 temmuz 2013’de ise sonuçlar duyurulacak. Sonuçlar açıklandı! Başka illerden ankaraya yerleşecekler özel yurt bakacak arkadaşlara www.ozelyurt.com/ankara sitesini gezmelerini tavsiye eder, sorusu olan da ayrıca çekinmeden danışabilir :) 2012 güz dönemi yazısından da geçen seneki yatay geçiş sonuçlarına ulaşabilirsiniz!

  1. ayşe says:

    gazinin tarih açıklamsını bekledim fakat geçen hafta bakamadğım için başvuru tarihini kaçrdım ve sürede okuldan belgelerimi hazrlamak için çok kıstlıydı 23 temmuzda başvurma şansım yok mu?

    • admin says:

      maalesef tabii ki yok, şu an değerlendirme aşamasında 30 temmuz’da zaten başvurular açıklanacak.

Sorunu Sormak ister misin?