‘Dokuz Eylül Üniversitesi’

Dokuz eylül üniversitesi yatay geçiş 2013 güz

Dokuz eylül üniversitesi en erken başvuru alan üniversitelerimizden bir tanesi ve genellikle de aynı tarihte başvuru sürecini bitiriyor, geçen sene 24 ağustos iken bu sene 23 ağustos 2013 tarihinde son bulacak. 6 eylülde ise sonuçlar açıklanacak, yatay geçiş için kontenjanlara buradan bakabilirsiniz. Tıp fakültesi 19 temmuzda sona erecek. Şartlara da bakabilirsiniz.

Hatırlatmakta yarar var 9 eylül üniversitesi ösys puanına fazlasıyla önem veriyor ve posta yoluya başvuruyu da kesinlikle kabul etmiyor. UGNO diye bir yerleştirme puanı var hesaplanması ise;

UNG= Ortalamanız * – 0,02 (Başvuracağınız Bölümün ÖSYS taban puanı ** – ÖSYS Puanınız) İlana ayrıca detaylı bakabileceğiniz gibi, tercih yapmadan evvel buca özel yurtlar sayfasına da göz atmanızı tavsiye ederiz, eğer merak ediyorsanız geçen seneki sonuçlara da buradan bakabilirsiniz. 2011 sonuçlarına ise tek tek indirip buradan bakabilirsiniz.

Dokuz eylül üniversitesi yatay geçiş 2012 güz

Dokuz eylül üniversitesi dün itibariyle yatay geçiş başvurularını kabul etmeye başladı. Başvuru süreci baya olduğu için çok acele etmenize gerek yok. Ağustos’un 24‘üne kadar vaktiniz var. 7 eylül tarihinde açıklanacak olan sonuçlardan sonra kesin kayıtlar ise 13-14 eylül 2012 tarihinde gerçekleştirilecek. Sonuçlar açıklandı!

Yatay geçiş kontenjanlarına bakmak isteyenlere; lisans, önlisans.