‘Adnan Menderes Üniversitesi’

Adnan Menderes üniversitesi yatay geçiş 2013 bahar

Adnan Menderes üniversitesi 2013 bahar yarıyılında kurumlar arası yatay geçiş olarak sadece önlisansları kabul eden üniversitelerimizden. 16 ile 22 ocak 2013 tarihleri arasında başvuruların yapılabileceği üniversitemize aynı zamanda posta yoluyla da müracaat edebilirsiniz. 25 ocak 2013 tarihinde ise sonuçların duyurulacağını belirten adü, geçiş için tüm derslerden geçmiş olmanız gerekiyor. Sonuçlar açıklanmış olup, ilgili myo’nun sayfasına bakmanız gerekecek; yenipazar, bozdoğan,çine maalesef sonuçlarda ortalamalar açıklanmadı.

Disiplin cezası almamış olması gereken adaydan not ortalaması olarak en az  60/100 isteniyor. Değerlendirmede sadece genel not ortalaması üzerinden yapılacaktır. Kontenjanlara buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca yatay geçişi düşünen öğrenciler için aydın özel yurtlar sayfasından öğrenci yurtlarına bakmalarını tavsiye ederiz.

Adnan menderes üniversitesi yatay geçiş 2012 güz

Önlisans ve lisans için kontenjanlarını açıklayan adnan menderes üniversitesi başvurularını 30 temmuz 14 ağustos 2012 tarihleri arasında yapacak. Başvuru sonuçlarının 27 ağustos tarihinde duyurulacak. Sonuçların bir kısmı açıklandı. Ziraat, Veterinerlik, Tıp

Ösym 2012 yerleştirme sonuçlarıyla kazanıp gelenlerle birlikte kayırlar 3 ile 7 eylül tarihleri arasında olacağını belirten adnan menderes üniversitesi başvuruları yatay geçiş yapmak istedikleri fakülte dekanlığına, meslek yüksek okulu müdürlüğüne yapmasını belirtti. Aydın özel yurtlar sayfasından da aydındaki yurtları inceleyebilirsiniz.

Başvurularınızı posta yoluyla veyahut elden teslim edebilirsiniz.

Yabancı dil gerektiren bölümler içinse muafiyet sınavı 21 eylül 2012 tarihinde olacak. Tıp fakültesinde okuyan bir arkadaşımızın Adnan menderes üniversitesi hakkında bilgi adlı yazısını okumadan başvuru yapmanızı tavsiye etmiyoruz. Ayrıca aydın

Kurumlar arası yatay geçiş kontenjanları için tıklayın!